ایالت متحده آمریکا
اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ به تعویق افتاد
26 آوریل 2020
هزینه های برنده لاتاری گرین کارت
9 می 2020

رئیس جمهور ترامپ برای حفظ امنیت شغلی شهروندان آمریکایی، اقدام به امضا کردن دستور اجرایی کرد که مانع صدور ویزای مهاجرتی برای غیر آمریکایی ها خواهد شد. این ابلاغ به مدت دو ماه موثر است و بعد از دو ماه، در صورت نیاز مجدد تمدید خواهد شد.

 

زمان اعمال ممنوعیت های مهاجرتی

ممنوعیت های مهاجرتی آمریکا به مدت ۲ ماه از تاریخ ۲۳ آوریل اعمال خواهد شد و در صورت نیاز قابل تمدید می باشد. بنابراین افرادی که بتوانند قبل از ظهر ۲۳ آوریل وارد خاک آمریکا شوند مشمول ممنوعیت نخواهند بود.

 

چه کسانی قادر هستند با وجود ممنوعیت های مهاجرتی به آمریکا سفر کنند؟

شهروندان آمریکا، دارندگان ویزای مهاجرتی معتبر و دارندگان ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا مشکلی برای ورود به آمریکا نخواهند داشت. همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شهروندان آمریکا نیز می توانند با وجود ممنوعیت های اعمال شده نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. همچنین دارندگان گرین کارت (بدون اعضای خانواده)، ویزاهای تحصیلی، ویزای کاری H1B منعی برای ورود به آمریکا نخواهند داشت. صدور ویزاهای غیر مهاجرتی مثل سابق انجام میشود.

ویزاهای مهاجرتی مانند ویزای تحصیلی آمریکا مشمول این ممنوعیت نیست و مثل سابق صادر میشود. البته فعلا سفارت های آمریکا وقت مصاحبه نمیدهند اما در موضوع این فرمان، ویزاهای غیر مهاجرتی مشمول نیست.

توجه داشته باشید که به دلیل بن سوم ترامپ ایرانیان قادر به اخذ ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (مانند ویزای توریستی آمریکا ) نخواهند بود و قوانین ممنوعیتی ۹۶۴۵ کماکان پابرجا می باشد.

مشمولان ممنوعیت مهاجرتی ۲۳ آوریل

صدور ویزا برای برندگان لاتاری، متقاضیان ویزاهای EB1، EB2، EB3، EB4، خواهر یا برادر و فرزندان بالای ۲۱ سال شهروندان آمریکا و به طور کلی متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا، در حال حاظر امکان پذیر نیست، مگر اینکه آن ها دارای مهارت های پزشکی و مراقبتی باشند و بتوانند در زمینه مهار ویروس کرونا به کشور کمک رسانی کنند. البته صدور ویزا برای متقاضیان ویزای مهاجرتی از نوع سرمایه گذاری (EB5) به دلیل عدم زیان و خسارت به اشتغال در آمریکا، همچنان ادامه دارد.

لینک متن کامل دستور اجرایی که امروز به امضای رئیس جمهور ترامپ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =