ویزای توریستی آمریکا
ویزای توریستی آمریکا
18 سپتامبر 2016
تحصیل مدارس آمریکا
راهنمای تحصیل در مدارس آمریکا
22 سپتامبر 2016

معرفی آمریکا

آمریکا

مقدمه ای بر ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا (United States of America) و به اختصار (USA) کشوری در قاره آمریکای شمالی، و به پایتختی شهر واشنگتن دی‌سی می‌باشد.. آمریکا سومین کشور پرجمعیت و چهارمین کشور پهناور جهان بوده و از نظر نژادی و گوناگونی مردم، جزء پرتنوع‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید.

نظام حکومتی آمریکا در قالب قانون اساسی، و مطابق با سیستم جمهوری فدرال بنا گردیده است. این کشور در سال ۱۷۷۶ میلادی، با متحد شدن سیزده مستعمره سابق انگلستان بوجود آمد.

این کشور از جهت مغرب با اقیانوس آرام، از جهت مشرق با اقیانوس اطلس، از جهت جنوب با کشور مکزیک و از جهت شمال با کانادا همسایه بوده و همچنین از راه پایگاه دریایی گوآنتانامو دارای مرز مشترک کوچکی با کشور کوبا می‌باشد. این کشور همچنین بواسطه آلاسکا دارای مرز آبی با کشور روسیه است. اضافه بر این، دارای مجموعه‌ای از نواحی، جزیره‌ها و منطقه‌های است که در کل دنیا پراکنده می‌باشند.

از نام‌های دیگر این کشور می‌توان به ایالات متحده امریکا (آمریکا)، ایالات متحده اتازونی و ینگه دنیا اشاره کرد.

زبان رسمی این کشور در واقع انگلیسی آمریکایی است. مساحت کل این کشور تقریباً ده میلیون کیلومتر مربع و جمعیت آن به طور تقریبی ۳۱۵ میلیون نفر می‌باشد. واحد پول این کشور دلار آمریکا و پیش‌ شماره تلفن آن ۰۰۱ است.

این کشور عضو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا)، عضو سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عضو گروه هشت می‌باشد. علاوه بر آن، یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل بوده که از حق وتو نیز برخوردار است.
 آب و هوای آمریکا

با توجه به وسعت زیاد و پراکندگی توپولوژی در این کشور، آب و هوای در مناطق آن به صورت غیر قابل باوری متغیر می‌باشد. اما بطور کلی می‌توان گفت دارای آب و هوای متعدل بوده و به صورت جامع‌تر می‌توان گفت آلاسکا سردسیر، فلوریدا و هاوایی دارای آب و هوای گرمسیری، در دشتهای بزرگ نیمه خشک و در قسمت جنوبی ناحیه جنوب‌غربی آب و هوایی خشک دارند. تغییرات دمایی هوا در فصل تابستان را می‌توان به طور حدودی از ۵۸ درجه سانتیگراد در کالیفرنیا تا منهای ۶۲ درجه سانتیگراد در آلاسکا تخمین زد.

تقسیمات آب و هوایی این کشور را می‌توان به صورت منطقه‌ای به شکل زیر بیان کرد :

ایالات شمالی جزو سردترین ایالات بوده که دارای زمستانهای سخت همراه با یخبندان به ویژه در نواحی دشتها می‌باشند.
در غرب میانه و شمال شرق درجه حرارت هوا به ندرت به زیر صفر می‌رسد.
به غیر از ایالات اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط این کشور معمولاً دارای تابستانهایی گرم می‌باشند.
ایالات شمال غربی این کشور در مجاورت اقیانوس آرام دارای آب و هوای متعدل هستند.
بخشهای جنوبی، ایالات شمال شرقی در مجاورت اقیانوس آرام و غرب میانه دارای آب و هوای مرطوب می‌باشند.

شروع طوفانهای تورنادو بین ماههای April و June بوده و از بخش غرب میانه آمریکا وارد می‌شوند. گردبادها هم به طور معمول در آغاز تابستان در طول نوار ساحلی جنوب شرقی و ساحل خلیج مکزیکو وجود دارند.

در نقشه زیر مناطق آب و هوایی این کشور نشان داده است :

 

۰۱-jpg

 

تقسیمات منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده شامل ۵۰ ایالت می‌شود و شهر واشینگتن دی‌سی یکی از ناحیه‌های فدرال آن و پایتخت کشور است. همچنین این کشور تعداد کمی قلمرو دارد که شامل مناطق مشترک‌المنافع پورتوریکو می‌شود. در ادامه دسته‌بندی این ایالت‌ها به مناطق، از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام آمده است :

تقسیمات ایالتی بر حسب شهرها

 

۶ddb2450462828abf9aabc88d6bfb7fe_l

تقسیمات ایالتی بر حسب شهرها

·        آرکانزاس

·        آریزونا

·        آلاباما

·        آلاسکا

·        آیداهو

·        آیووا

·        اوهایو

·        اوکلاهاما

·        اوریگان

·        ایلینوی

·        ایندیانا

·        پنسیلوانیا

·        تگزاس

·        تنسی

·        جورجیا

·        داکوتای شمالی

·        داکوتای جنوبی

·        دلاویر

·        رودآیلند

·        فلوریدا

·        کارولینای شمالی

·        کارولینای جنوبی

·        کالیفرنیا

·        کانتیکات

·        کانزاس

·        کلرادو

·        کنتاکی

·        لوئیزیانا

·        ماساچوست

·        مونتانا

·        مریلند

·        می‌سی‌سی‌پی

·        میسوری

·        میشیگان

·        ایالت مین

·        مینه‌سوتا

·        نبراسکا

·        نوادا

·        نیوجرسی

·        نیومکزیکو

·        نیوهمشایر

·        نیویورک

·        واشنگتن

·        وایومینگ

·        ورمونت

·        ویرجینیا

·        ویرجینیای غربی

·        ویسکانسین

·        هاوایی

·        یوتا

 تعطیلات رسمی ایالات متحده آمریکا

اول ژانویه : اولین روز سال جدید میلادی

سومین دوشنبه ماه ژانویه : سالروز تولد مارتین کینگ (رهبر جنبش حقوق مدنی)

سومین دوشنبه ماه فوریه : بزرگداشت جرج واشنگتن (اولین رئیس‌جمهوری آمریکا)

آخرین دوشنبه ماه می : یادبود از دست رفتگان جنگهای داخلی

چهارم جولای : روز استقلال

اولین دوشنبه ماه سپتامبر : روز کارگر
اطلاعات جامع تحصیلی

دانشگاه‌ها در آمریکا به دو گروه ایالتی و خصوصی تقسیم شده‌اند. دانشگاه‌های ایالتی به طور معمول شهریه کمتری دارند ولی جهت پذیرش دانشجویان خارجی امکان وجود محدودیت ظرفیت وجود دارد.

بعلاوه دانشگاه‌های آمریکا بر اساس اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا خیر به دو گروه تقسیم می‌گردند :

دانشگاه‌هایی که همراه با تدریس، مراکز تحقیقی نیز بوده و در مقطع دکترا دانشجو می‌پذیرند (Universities)
دانشگاه‌هایی که فقط در آنها تدریس می‌شود و دارای دوره‌های ۲ ساله یا ۴ ساله بوده و مدرک اعطایی آنها حداکثر تا مقطع لیسانس می‌باشد (Colleges)

در آمریکا به تحصیلات تا مدرک لیسانس undergraduate program و تا فوق‌لیسانس و دکترا graduate program می‌گویند.
تقسیم‌بندی سال تحصیلی در آمریکا :

ترمی (Semester System) : مشابه ایران بوده و دانشگاه‌هایی که به این صورت فعالیت می‌کنند هر سال تحصیلی را از آغاز ماه سپتامبر تا آخر ماه می به دو ترم تقسیم می‌کنند.
یک‌چهارمی (Quarter System) : که در آن سال تحصیلی به چهار ربع سه ماهه تقسیم می‌گردد.

دوره‌های تحصیلی در آمریکا

Associate Degree : شامل دو سال تحصیلی پس از دیپلم دبیرستان در کالج‌های دو ساله یا بعد از گذراندن مدت دو سال تحصیل از یک دوره چهار ساله دانشگاهی می‌باشد.
Bachelor : شامل چهار سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است.
Master : شامل دو سال تحصیل تمام‌وقت می‌باشد. شرط ورود به این دوره، داشتن مدرک Bachelor، GRE، TOEFL یا IELTS، شرط معدل و معرفی استادان است. در اغلب دانشگاه‌های آمریکا این دوره به همراه ارائه پایان‌نامه علمی بوده که البته گذراندن این دوره با تعداد بیشتری واحد هم مقدور می‌باشد.
PhD : برای ورود به این دوره به طور معمول داشتن مدارک Master، GRE، TOEFL یا IELTS الزامی می‌باشد. برای این دوره باید دروس تعیین شده، امتحان جامع، پایان‌نامه تحصیلی و دفاع شفاهی را با موفقیت پشت سر گذاشت. طول متوسط دوره دکترا در دانشگاه‌های آمریکا ۴ سال می‌باشد. مدرک D. بعضی اوقات بطور مستقیم پس از Bachelor و بدون گذراندن Master اعطا می‌گردد.

انواع مدارک کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا

دو نوع مدرک فوق‌لیسانس در ایالات متحده آمریکا موجود است :

مدارک حرفه‌ای (Professional Degress)
مدارک تحقیقی (Research Degress)

بسته به رشته تحصیلی، مدارک حرفه‌ای عنوانهای مختلفی دارند بطور مثال در رشته‌های مهندسی امکان دارد با عنوان Master of Engineering یا Master of Science in Engineering نامیده شوند. تمامی مدارک تحقیقی تحت یک عنوان یعنی Master of Science عرضه می‌گردند.

تفاوتهای اصلی و مهم این دو مدرک عبارتند از :

طول دوره تحصیلی : مدارک تحقیقی دارای طول تحصیل به مدت دو سال می‌باشند بطوری که سال اول را بیشتر در کلاسها و سال دوم با تحقیق سپری می‌شود اما طول دوره مدارک حرفه‌ای به طور معمول یک سال است.
پیش‌نیازها : جهت مدارک تحقیقی لازم است دانشجویان به نوشتن یک پایان‌نامه تحقیقاتی بپردازند و بطور معمول باید به چاپ یک مقاله تحقیقی نیز اقدام کرده و در مقابل از تعداد واحد درسی آنها کاسته می‌شود اما برای مدارک حرفه‌ای احتیاجی به نوشتن پایان‌نامه یا مقاله تحقیقی نیست و مهم پاس کردن تعداد سی واحد درسی و به اتمام رساندن یک یا دو پروژه می‌باشد.
مساعدتهای مالی : از آنجایی که از مدارک حرفه‌ای به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای ارتقاء موقعیت کاری نام برده می‌شود، کمک‌های مالی کمتری به آن تعلق پیدا می‌کند و در واقع به هیچ وجه همچنین کمکی نصیب آنها نمی‌شود. این مساعدتها معمولاً توسط استاد مربوطه در زمینه‌ای خاص و از بودجه تحقیقاتی فراهم می‌شود. به این دلیل که مدارک حرفه‌ای در واقع هیچگونه کار تحقیقی انجام نمی‌دهند احتمال گرفتن این بودجه‌ها برای دانشجویان آن مهیا نمی‌شود. احتمال دارد در شرایط خاصی، قسمتی از شهریه به دانشجو بخشیده شود.
پذیرش گرفتن : گرفتن پذیرش از مدارک حرفه‌ای آسان‌تر از نوع تحقیقی می‌باشد. علت آن هم تأمین هزینه تحصیل در این مدارک توسط خود دانشجو می‌باشد. اضافه بر آن، بسیاری از دانشگاه‌ها مدارک تحقیقی فوق‌لیسانس را تنها به شکل پیوسته با مدرک دکترا ارائه می‌دهند. در واقع مدارک حرفه‌ای برای آن دسته از دانشجویانی که نمره خوبی نداشته و شرایط تأمین مالی شهری به مدت یکسال را دارند، انتخاب مناسبی می‌باشد.
اعتبار : اعتبار هر دو مدرک در ایالات متحده آمریکا یکسان بوده و همه دانشگاه‌های طراز اول هر دو مدرک را ارائه می‌دهند. تنها تفاوت آنها در نوع دانشجویان پذیرش شده می‌باشد. دانشجویان با مدرک تحقیقی بیشتر مایل به تحقیق و یا ادامه تحصیل در مقطع دکترا بوده در حالیکه دانشجویان مدارک حرفه‌ای به صورت بیشتری به بازار کار جذب می‌گردند.
پذیرش دکترا : مدارک تحقیقی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شوند زیرا در طول این دوره، تحقیق کردن را تمرین کرده و با بسیاری از مهارتهای موردنیاز جهت کسب موفقیت در مقطع دکترا آشنا می‌شوید. کسب مهارتهای لازم به همراه مقالات تحقیقی شما در طی این دوره، شانس قبولی شما در مقطع دکترا را افزایش خواهد داد اگرچه با هر دو مدرک می‌توان وارد مقطع دکترا گردید.

اطلاعات جامع در مورد زندگی در ایالات متحده آمریکا
اخذ Social Security Number (SSN) در ایالات متحده امریکا

SSN نقشی شبیه به شماره ملی داشته و برای انجام بسیاری از امور مانند دریافت حقوق از دانشگاه، دریافت وام از بانک، گرفتن کارت اعتباری، حتی گاهی دریافت خط تلفن و بسیاری از موارد دیگر لازم می‌باشد.

دریافت SSN در شرایطی اتفاق می‌افتد که بوسیله شخصی استخدام شده و درآمد داشته باشید. این شماره در واقع کد رکورد شما جهت پرداخت مالیات می‌باشد. این شماره سری است به این معنی که شما نمی‌بایست آن را در دسترس افراد دیگر قرار دهید تا موجب سوء استفاده آن افراد گردد. باید به این نکته دقت کرد که برای درخواست SSN، می‌بایست لااقل ده روز از وارد شدن شما به این کشور بگذرد.
افتتاح حساب در بانک در ایالات متحده امریکا

به طور معمول با داشتن یک پاسپورت معتبر، این امر در بانک انجام‌پذیر می‌باشد. همه بانک‌هایی که به صورت گسترده در این کشور به فعالیت مشغول می‌باشند، اکثر خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌کنند. Bank of America و US Bank جزو بزرگترین و معتبرترین بانکهای آمریکا می‌باشند. عامل مهم دیگری که برای انتخاب بانک باید به آن توجه کنید، نزدیک بودن آدرس آن به محل زندگی/ کار شما می‌باشد. به طور معمول غیر از نقد کردن چک نیازی به مراجعه به بانک نداشته و برای دریافت اسکناس از ATM استفاده خواهید کرد. جهت گشایش حساب credit ملزم به داشتن SSN هستید به همین جهت تا زمانی که SSN خود را دریافت کنید، می‌بایست از حساب  checking و یا debit استفاده گردد.
ایالت مربوطه

دارا بودن کارت شناسایی و یا گواهینامه این برتری را برای شما بوجود می‌آورد که دیگر ملزم به حمل مداوم پاسپورت با خود نیستید بنابراین خطر گم شدن آن نیز کم می‌گردد. همچنین برای داخل شدن به جاهایی که دارای شرایط سنی است (مانند بار و یا خریدن مشروب) و یا برای مسافرت با هواپیما و گاهی اوقات جهت احراز هویت بوسیله پلیس و یا استفاده کردن از credit card در موقع خرید، نیاز به مدرک شناسایی داشته و در موارد جدی‌تر مانند سفر و یا خرید، کارت شناسایی دانشگاه، فاقد اعتبار لازم است. به همین جهت حتی در شرایطی که تمایلی به اخذ گواهینامه ندارید، برای اخذ کارت شناسایی ایالت حتماً اقدام کنید. صدور هر دوی آنها بوسیله department of licensing که زیرمجموعه هر ایالت می‌باشد صورت می‌پذیرد که ملزم به اثبات درستی آدرس هم می‌باشید.
خرید تلفن همراه در ایالات متحده آمریکا

در این کشور شرکت‌های گوناگونی سرویس‌های تلفن همراه را عرضه می‌کنند که قیمت و کیفیت یکسانی ندارند. از عرضه‌کنندگان اصلی خدمات تلفن همراه در این کشور می‌توان از T-Mobile، at&t، Verizon و Sprint نام برد. به صورت کلی می‌توان گفت که شرکت Verizon بهترین کیفیت و شرکت T-Mobile مقرون به صرفه‌ترین خدمات را عرضه می‌کنند.

اگر تمایل دارید که بودجه زیادی خرج نکنید، با پرداخت ماهیانه حدود چهل دلار می‌توانید از شرکت T-Mobile سرویسی شامل ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی و مکالمه نامحدود بعد از ساعت ۹ شب و آخر هفته‌ها (شنبه و یکشنبه) اخذ کنید که در صورت بستن قرارداد دو ساله گوشی رایگان نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. چنانچه با تلفن همراه خود بیشتر از ۳۰۰ دقیقه در ماه صحبت نمی‌کنید، می‌توانید از تلفن‌های پیش‌پرداخت شده (prepaid) ارائه شده توسط این شرکت بهره‌مند گردید. اگر مبلغ یکصد دلار در ابتدا پرداخت کنید، به ازای هر دقیقه مکالمه به میزان ۱۰ سنت از اعتبار شما کسر می‌گردد و اعتبار پرداختی توسط شما  به مدت یک سال معتبر بوده و در صورت خرید دوباره اعتبار قبل از به اتمام رسیدن یکسال، بقیه اعتبار شما به سال بعد انتقال می‌یابد.

شرکت at&t هم در زمره شرکت‌های بزرگ ارائه دهنده خدمات تلفن همراه می‌باشد. اگر تمایل دارید دائماً به ایمیل و اینترنت خود دسترسی داشته و از لحاظ مالی نیز دارای محدودیت نیستید، می‌توانید در مورد خرید iPhone از این شرکت تصمیم‌گیری فرمائید. هزینه خرید iPhone حدود چهارصد دلار بوده و هزینه ماهیانه دریافت سرویس نیز دست‌کم شصت دلار در ماه می‌باشد که شامل ۴۵۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی، ۵۰۰۰ دقیقه مکالمه در شب و آخر هفته‌ها و نیز دسترسی داشتن به صورت نامحدود به اینترنت است.
خرید مایحتاج عمومی در ایالات متحده امریکا

سیستم خرید در این کشور به این صورت می‌باشد که افراد هر چند وقت یکبار که به سوپرمارکت‌های بزرگ که به نام department store معروف می‌باشند رفته و احتیاجات هفتگی خود را فراهم می‌کنند. تعداد زیادی از این فروشگاه‌ها در ایالات متحده آمریکا وجود دارند که در هر منطقه از این کشور تعدادی از آنها معروف می‌باشد مثلاً در شهر سیاتل QFC و یا Safeway و یا Trader Joes تعدد بیشتری دارند. اضافه بر آن فروشگاه‌هایی مانند Wal-Mart و یا Castco هستند که در سراسر آمریکا دارای شعبه هستند. اطلاعات دقیق در زمینه محل‌های مناسب خرید ماهیانه و یا هفتگی را می‌توانید از دوستان ساکن منطقه خود کسب کنید. هنگام خرید به این نکته توجه کنید که قیمت بالاتر اجناس الزاماً به معنای کیفیت آنها نمی‌باشد. به عنوان نمونه در سیاتل هر چند کیفیت میوه‌ها در Castco و Safeway تفاوت چندانی ندارند، قیمت‌های Safeway در کل بیشتر بوده و آن به دلیل تعدد فروشگاه‌های Safeway است به طوری که در هر محله تقریباً یک Safeway وجود دارد در صورتی که تنها دو Castco در کل سیاتل موجود است. علاوه بر این در Safeway امکان خرید مقادیر اندک از اقلام مختلف موجود است در صورتی که در Costco اکثر اقلام به طور نسبی به طور عمده به فروش می‌رود. معمولاً تمام این فروشگاه‌ها اجناسی را برای Sale و یا حراج دارند که قیمت بسیار پایین‌تری دارد و کیفیتش هم اصلاً فرقی ندارد. تنها فرق در این است که باید نسبتاً زودتر مورد مصرف قرار گیرند. در شهرهای بزرگ محله چینی‌ها که به china town معروف می‌باشند، محله‌ ارزانی است و می‌توان تنوع خوبی از سبزیجات و میوه را به قیمت‌های بسیار مناسب از آنجا خرید.
خرید وسایل خانه در ایالات متحده امریکا

برای خرید وسایل دست اول، IKEA را مدنظر قرار دهید. IKEA فروشگاه‌های بزرگی هستند که در تمام این کشور پراکنده بوده و وسایل خانه اعم از مبل و صندلی و تخت تا وسایل آشپزخانه و گلدان و غیره در آن به قیمت بسیار مناسب یافت می‌گردد. گزینه دیگر Garage saleها هستند. حراج‌های خانگی و یا garage saleها به طور معمول در فصل‌هایی از سال که هوا بهتر است و در روزهای آخر هفته برقرار می‌شود. وسایل موجود در garage saleها تقریباً مجانی هستند. همچنین wal-mart هم لوازم خانه می‌فروشد که معمولاً قیمتش از IKEA هم کمتر است و البته تنوعش هم کمتر می‌باشد.
خرید بلیط هواپیما و اتوبوس در ایالات متحده امریکا

نکته‌ای که برای خرید بلیط هواپیما می‌تواند بسیار مهم باشد، زود خریدن آن است. اگر بتوانید با فاصله‌ زمانی طولانی قبل از تاریخ پرواز بلیط خود را خریداری کنید، می‌توانید آن را با قیمت‌های بسیار مناسبی خریداری کنید (بطور مثال دو ماه زودتر) هر چه به تاریخ پرواز نزدیکتر شوید، قیمت بلیط افزایش می‌یابد. معمولاً سایت‌های kayak، orbitz و expedia از معروف‌ترین سایتهای تهیه بلیط آنلاین می‌باشند ولی الزاماً این دلیل بر این نیست که همیشه شامل بهترین قیمت‌ها هستند بنابراین از google برای یافتن سایر گزینه‌ها استفاده کنید. علاوه بر هواپیما، گزینه سفر با اتوبوس هم قابل بررسی می‌باشد. از جمله شرکت‌های اتوبوسرانی که دارای خدماتی گسترده در سطح کشور آمریکا می‌باشد، gray hound است.
خرید کتاب در ایالات متحده امریکا

به طور کلی کتابخانه‌ها بهترین گزینه برای امانت گرفتن بوده و معمولاً کتابهایشان را برای مدت طولانی امانت می‌دهند. همچنین اگر به خرید کتاب نیاز پیدا کردید می‌توانید از سایت‌های textbooks.com، alibris.com، amazon.com، half.com و abebooks.com اقدام به خرید نمایید.
خرید لباس و کفش در ایالات متحده امریکا

فروشگاه Ross در حقیقت ارزان‌ترین فروشگاه موجود در این کشور می‌باشد. در این فروشگاه سایر اقلام نظیر چمدان، کیف، کفش، وسایل زینتی خانه، ملحفه و پتو و بالش و وسایل آشپزخانه و دیگر لوازم موجود است. فروشگاه دیگری که زنجیره‌ای بوده و بطور معمول از قیمت مناسبی برخوردار و کیفیت و تنوع اجناسش از فروشگاه Ross بهتر و بیشتر می‌باشد، Target نام دارد. در این فروشگاه می‌توانید تنوع گسترده‌ای از اقلام از لوازم آرایشی و بهداشتی تا قاب عکس، سی‌دی و دی‌وی‌دی و … البته در تمام فروشگاه‌های بزرگ نظیر Wal-Mart و یا Costco هم پوشاک وجود دارد. در مورد کفش هم علاوه بر فروشگاه‌های Ross و Target، فروشگاه‌های لوازم ورزشی Big5 هم بطور معمول بر روی sale از گزینه‌های مناسبی برخوردار می‌باشند.
Craigslist

سایت craigslist.org در واقع کشکولی است که همه چیز می‌توانید در آن بیابید. افراد به صورت رایگان می‌توانند بر روی craigslist آگهی بدهند. اجاره دادن یا اجاره کردن خانه، خرید و فروش اتومبیل، خرید و فروش انواع اقلام دیگر بخصوص وسایل دست دوم، اشتراک ماشین و هزینه سوخت و … مواردی است که می‌توانید بر روی این سایت به آنها دسترسی داشته باشید.
اماکن دیدنی ایالت متحده آمریکا

کاخ سفید (white house) در ایالت واشنگتن
مجسمه آزادی (Statue of Liberty) در ایالت نیویورک
آبشار نیاگارا (Niagara Falls) در ایالت نیویورک
دره بزرگ گرند کانیون (Grand Canyon) در ایالت آریزونا
کوه راشمور (Mount Rushmore) در ایالت داکوتای جنوبی
دیزنی لند (DisneyLand) در ایالت کالیفرنیا
پل معلق گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در ایالت سانفرانسیسکو
پارک هزاره (Millennium Park) در ایالت شیکاگو
موزه متروپولیتن هنر (Metropolitan Museum of Art) در ایالت نیویورک
دانشگاه ویرجینیا (University of Virginia) در ایالت ویرجینیا
کلیسای جامعه سن‌پاتریک ( Patrick’s Cathedral) در ایالت نیویورک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هفده =