آمریکا
کارنت شدن کیس برنده لاتاری
23 آوریل 2021
اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳
23 آوریل 2021

سفارت آمریکا در آنکارا

سفارت آمریکا در آنکارا
سفارت آمریکا در آنکارا یکی از پرکارترین و بزرگترین سفارت های آمریکاست، این سفارت را میتوان سفارت مادر در منطقه خواند. شلوغی و بزرگی و تعداد بالای کارمند و افسر از ویژگیهای آن است.

آدرس سفارت آمریکا در آنکارا

عمدتا سفارت ها در آنکارا در اطراف بلوار آتاتورک قرار داردند. آدرس سفارت آمریکا در آنکارا را میتوانید در نقشه گوگل در اینجا ببینید. دقیقا در بین سفارت های اتریش و آلمان در مختصات طول و عرض جغرافیایی ۳۹٫۹۰۸۱۹۱۶,۳۲٫۸۵۳۹۵۱۳ در نقشه.

هتل های نزدیک به سفارت آنکارا

از هتل های نزدیک سفارت آمریکا میتوان هتل سونو (Sonno Hotel) و Best western Otel2000 و Rixos Grand Ankara و Class Otel و Ankara Royal و Elit Palas و چندین هتل دیگر را میتوان نام برد. این هتل ها تا سفارت کمتر از ۵ دقیقه پیاده روی دارند.  هزینه های این هتل ها بسته به فصل متفاوت است.

رزرو هتل در آنکارا

برای رزرو ارزان هتل میتوانید از Booking.com استفاده کنید و یا برای رزرو بدون دردسر هتل میتوانید به آژانس های مسافرتی مراجعه کنید.
میتوانید از سرویس های آنلاین ایرانی و یا تور های مسافرتی نیز بهره ببرید

پرواز به آنکارا

هزینه های پرواز به آنکارا به هواپیمایی، توقف، فصل و … بستگی دارد. اما در حالت کلی میتوانید رفت و برگشت را از حدود ۹۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان بیابید. اگر چارتر استفاده کنید مزیت کاهش قیمت را خواهید داشت اما امکان تغییر زمان برگشت را نخواهید داشت. اگر سیستمی بلیط تهیه کنید میتوانید مطابق قوانین تا قبل پرواز برگشت نسبت به کنسل کردن بلیط و تغییر آن با محاسبه هزینه های مربوط به آن اقدام بفرمایید. طول سفر به آنکارا معمولا حدود یک ساعت است اما ممکن است پرواز شما تا چهار ساعت نیز زمان ببرد.

هزینه های مصاحبه در آنکارا

هزینه های داخل سفارت برای تمامی سفارت های آمریکا در تمام نقاط دنیا یکسان است و برای برندگان لاتاری ۳۳۰ دلار میباشد. هر نفر ۳۳۰ دلار و به صورت نقدی دریافت خواهد شد. این هزینه قابل استرداد نیست و در صورت عدم اخذ ویزا جای هیچگونه اعتراضی وجود نخواهد داشت. هزینه برندگان لاتاری در سفارت برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و صرفا برای انجام امور اداری شما دریافت میشود. این هزینه در ابتدای مصاحبه قبل از حضور شما در برابر افسر مربوط به مصاحبه شما از شما اخذ خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری

در مورد آنکارا این مورد حائز اهمیت است که تا سال ۲۰۱۶ باید قبل از ورود به سفارت از طریق پست، نسبت به ارسال مدارک فیزیکی به سفارت اقدام میکردید. اما از دوره لاتاری ۲۰۱۷ این موضوع کنسل شد و هر برنده باید شخصا با حضور در سفارت نسبت به ارائه مدارک اقدام کند. لیست مدارک مورد نیاز برای سفارت برای برندگان لاتاری و البته متقاضیان ویزاهای مهاجرتی در صفحه راهنمای برندگان لاتاری در همین سایت ارائه شده است.

مصاحبه برندگان لاتاری

بزرگترین نگرانی برندگان لاتاری و متقاضیان ویزا در سفارت های ایالات متحده آمریکا، ترس از مصاحبه و نگرانی از سوالات احتمالی است. مصاحبه هر نفر پس از پرداخت وجه سفارت ممکن است از ۵ دقیقه تا یک ساعت به طول بیانجامد. مشخص نیست در هر سفارت به کدام افسر برخورد کنید. هیچکس بر اساس ساعت اعلامی مصاحبه نمیشود. چیزی شبیه نانوایی. هرکسی که سریعتر وارد سفارت شود سریعتر نوبت میگیرد و سریعتر مصاحبه اش انجام خواهد شد. از این نظر جای بحث دارد. توصیه میکنیم راس ساعت ۷:۳۰ جلوی درب سفارت آماده ورود باشید. از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی مانند گوشی، لوازم آرایش، فلش، دوربین و … اجتناب کنید، فقط و فقط مدارک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دوازده =