سفارت آمریکا در آنکارا
سفارت آمریکا در آنکارا
23 آوریل 2021
لاتاری 2017
راهنمای گام به گام برندگان لاتاری
23 آوریل 2021

اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳ در ماه می MAY یعنی شش ماه پس از پایان ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می افتد.

اگر ثبت نام لاتاری را از طریق ایران دی وی انجام دادید ، اعلام نتایج لاتاری به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد . اما اگر ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از تیم ایران دی وی انجام دادید می توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، اعلام نتایج را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع رسانی کنیم. ساعت اعلام نتایج لاتاری در ساعت ۲۰:۳۰ در  ۸ ام ماه می ( ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ) نتایج لاتاری اعلام می شود. 

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط ایران دی وی

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت دائمی این کشور است. برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می‌شود و هر سال تاریخ ثبت نام لاتاری در ماه اکتبر ( حدود ماه مهر ) است و نتایج لاتاری در ماه می (ماه اردیبهشت) سال بعد اعلام می‌شود. در مطالب قبلی در مورد نحوه ثبت نام در لاتاری توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه چک کردن نتایج لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری توضیحات کاملی را ارائه دهیم. در این نوشته همچنین درباره زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳ و نحوه مشاهده نتایج لاتاری ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نیز صحبت خواهیم کرد و به شما منابعی را جهت دریافت آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری معرفی خواهیم کرد .

اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳

هر فردی که در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت می کند ، قبل از آنکه برای هر کار دیگری اقدام کند، باید با نحوه نام گذاری دوره های لاتاری ، تاریخ ثبت نام هر دوره لاتاری ، تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره های لاتاری به خوبی آشنا باشد. به عنوان مثال ثبت نام برنامه لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا در اکتبر ۲۰۲۰ صورت می‌پذیرد، نتایج لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا در ماه می ۲۰۲۱ اعلام می‌شود و در سی ام سپتامبر ۲۰۲۲ پرونده لاتاری ۲۰۲۲ به صورت کامل بسته می‌شود. برای فهم بهتر این موضوع می‌توانید مثال های جدول زیر را بخوانید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا

سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۱

سی سپتامبر ۲۰۲۲

لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا

سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۲

سی سپتامبر ۲۰۲۳

لاتاری ۲۰۲۴ آمریکا

سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۳

سی سپتامبر ۲۰۲۴

متاسفانه تعداد زیادی شرکت کنندگان از نام برنامه لاتاری که در آن ثبت نام کرده اند اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند که چون در سال ۲۰۲۱ ثبت نام خود را انجام داده‌اند، بنابراین در برنامه لاتاری ۲۰۲۱ ثبت نام شده‌اند. ولی همانطور که در جدول بالا دیدید، با ثبت نام در سال ۲۰۲۱ ، در برنامه لاتاری ۲۰۲۳ شرکت داده خواهید شد و نتایج آن را باید در سال ۲۰۲۲ مشاهده کنید.

توجه کنید که در تاریخ اعلام نتایج لاتاری هیچ گونه پیام کوتاه و ایمیل از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود، بنابراین باید همواره پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری باشید، تا بتوانید به محض اعلام نتایج لاتاری، از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوید. شرکت کنندگانی که توسط ایران دی وی در لاتاری ثبت نام می‌کنند، نیازی به پیگیری اخبار لاتاری ندارند، چرا که تیم ایران دی وی نتایج لاتاری آنان را به صورت رایگان بررسی کرده و به آن ها اطلاع خواهد داد.

در صورتی که ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر ازما انجام داده‌اید نیز می‌توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، بررسی نتیجه خود را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما نیز اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد.

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط ایران دی وی

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

معمولا نتایج لاتاری در اردیبهشت ماه حدودا ۶ ماه پس از ثبت نام اولیه اعلام می‌شود. بنابراین به طور مثال اگر در ماه اکتبر ۲۰۲۱ در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج آن در ماه می سال ۲۰۲۲ اعلام خواهد شد. باز هم یادآوری می‌کنیم که در هنگام اعلام نتایج لاتاری هیچگونه پیامی چه از طریق پیام کوتاه و چه از طریق ایمیل برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین شما یا باید به صورت مداوم پیگیر اخبار لاتاری باشید، یا اینکه وظیفه بررسی نتایج لاتاری خود را به موسسات معتبر مهاجرتی بسپارید.

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا در مهر سال ۱۴۰۰ (اکتبر ۲۰۲۲ ) به انجام رسید، بنابراین تاریخ اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳ در ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ( می ۲۰۲۲ ) خواهد بود و تکلیف برندگان لاتاری ۲۰۲۳ در این تاریخ مشخص خواهد شد. در صورت برنده شدن در لاتاری احتیاج به انجام مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری دارید و به دلیل اینکه مهاجرت اصولا یک کار حقوقی است، توصیه می‌کنیم که برای انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری، حتما از مشاوره یک موسسه معتبر مهاجرتی استفاده کنید. برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

تکلیف برندگان لاتاری ۲۰۲۳

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال ۵۵۰۰۰ ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد ۵۰۰۰۰ ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر ۷% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  ۷% (یعنی هر سال ۳۵۰۰ ویزا ) را دریافت می‌کند. نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال ۲۰۲۳ برای ایرانیان ۳۵۰۰ ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده  لاتاری از ایرانیان ۴۵۰۰ نفر خواهد بود.

 پس حتما به این نکته توجه داشته باشید تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام ۵۰۰۰۰ ویزا در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری ۲۰۲۳ صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری حتما از مشاوره موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنند. به خاطر یاد داشته باشید که کارهای مهاجرت اموری حقوقی هستند که از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. باید در تکمیل فرم‌های مهاجرتی دقت ویژه‌ای به کار ببرید، چرا که امکان دارد به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

در سال قبل اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ ، با تاخیر انجام شد. پارسال از هر ۱۰۰ نفر سه نفر برنده شدند؛ اما  شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، چرا که در ثبت نام امسال به دلیل فرمان مهاجرتی سابق ترامپ، عده کمتری شرکت کردند و همین عاملی برای افزایش شانس شرکت کنندگان در لاتاری ۲۰۲۳ است.

مشاوره برندگان لاتاری آمریکا

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

یادآوری می‌کنیم که هنگامی که ثبت نام خود در لاتاری را به اتمام می‌رسانید، صفحه ای حاوی “Confirmation number  ” و اطلاعات ثبت شده شما خواهید دید که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نمی‌باشد.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید؛ در این قسمت آموزش تصویری و گام به گام نحوه چک کردن نتایج لاتاری را ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول : مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید. در این سایت با صفحه زیر روبرو خواهید شد.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

بر روی دکمه آبی رنگ ” Check Status ” کلیک کنید و وارد صفحه زیر شوید.

در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید و وارد فرم ثبت اطلاعات شوید.

مرحله دوم : تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری

نتایج لاتاری

در بخش یک  این صفحه که با عنوان “Confirmation number  ” مشخص شده است، باید کد ۱۶ رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را می‌توانید بر روی صفحه رسید ثبت نام خود در لاتاری پیدا کنید.

در بخش دوم این صفحه که با عنوان ” Last/Family Name ” مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید. همچنین شما باید فامیلی خود را مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام وارد کنید.

در بخش سوم  این صفحه که با عنوان “Year of Brith  ” مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال ۱۹۹۳ ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

بخش چهارم را نیز قبلا در تمام فرم های اینترنتی دیده‌اید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ” Submit ” کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام ”  Session time out ” مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

در صورتی اطلاعات خواسته شده در این صفحه را به اشتباه وارد کنید، با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

در صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است:

  • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد ۰ یا حرف I و عدد ۱ و … مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
  • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

مرحله سوم : مشاهده نتیجه لاتاری

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه ” Submit ” با یکی از دو صفحه زیر مواجه خواهید شد :

در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری دارای یک بارکد و کیس نامبر ( Case No ) است، که در تصویر بالا روی کیس نامبر به دلایل امنیتی پوشانده شده است. شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته ۱۴ کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر ۲۰۲۲AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال ۲۰۲۲ است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد کیس نامبر و چگونگی کارنت شدن کیس نامبر برنده لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

در این صفحه عبارت برجسته شده ”  HAS NOT BEEN SELECTED ” را مشاهده می‌کنید و که نشان می‌دهد شما در این برنامه لاتاری انتخاب نشده‌اید.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، ابتدا به شماره کیس برنده لاتاری ( کیس نامبر ) و سپس به زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به آن معنا نیست که هر کس سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS-260  اقدام کند، سریعتر وقت سفارت دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشد به محض اتمام ۳۵۰۰ ویزای تعیین شده، الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و با خطا این فرم است؛ چون خطا در فرم DS-260 باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

 آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق دنبال کنید. برای اطلاع از جدیدترین اخبار لاتاری می‌توانید به صفحه اخبار لاتاری در سایت مراجعه کنید و برای مطلع شدن از زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری، می‌توانید به صفحه نخست سایت  مراجعه کرده و روزشمار اعلام نتایج لاتاری را مشاهده نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای آگاه شدن از جدیدترین اخبار لاتاری آمریکا به صفحات ایران دی وی در اینستاگرام و تلگرام نیز مراجعه کنید. چرا که آخرین اخبار لاتاری با سرعت بیشتری بر روی این صفحات اجتماعی منتشر خواهد شد.

سخن پایانی

در هر سال تعداد زیادی از شرکت کنندگان لاتاری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. امسال نیز بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری ۲۰۲۲ در اردیبهشت ماه هستند و این مرحله از لاتاری آمریکا جز پر استرس ترین مراحل آن است. به زودی تاریخ نتایج لاتاری ۲۰۲۲ فرا خواهد رسید و اسامی برندگان لاتاری از ایران قابل مشاهده خواهد بود.

باز هم یادآوری می‌کنیم که مرجع برگزار کننده لاتاری، نتایج لاتاری را (حتی در صورت برنده شدن) به شرکت کنندگان ایمیل یا پیامک نخواهد کرد و شرکت کنندگان باید با پیگیری آخرین اخبار لاتاری ۲۰۲۲ در زمان مقرر به سایت لاتاری مراجعه کرده و وضعیت نتیجه خود را بررسی نمایند. البته شرکت کنندگانی که به توسط سایت ما در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، نیازی به این کار ندارند و به محض اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ ، نتایج از طریق پیامک  و تماس به اطلاع آنان خواهد رسید.

 در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه ایران دی وی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۱۶۴۴۵۶ تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اعلام نتایج لاتاری

نتایج لاتاری ۲۰۲۳ کی اعلام می‌شود ؟

جواب : جواب لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا از ماه می ۲۰۲۲ (یعنی اردیبهشت ۱۴۰۱) اعلام خواهد شد. برای اطلاع دقیف از روز اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ ، می‌توانید از روزشمار موجود در صفحه نخست سایت استفاده کنید یا اینکه از طریق صفحات اجتماعی ایران دی وی ، پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا باشیئد.

آخرین اخبار لاتاری را از کجا دنبال کنیم؟

جواب : آخرین اخبار لاتاری آمریکا را می‌توانید هم از طریق سایت  و هم از طریق صفحات اجتماعی ایران دی وی در اینستاگرام و تلگرام، دنبال کنید.

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا چگونه است ؟

جواب : مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا نتایج را به هیچ وجه نتایج را به شرکت کنندگان اطلاع رسانی نمی‌کند، حتی اگر در لاتاری برنده شده باشید نیز هیچگونه پیام یا ایمیلی از سوی وبسایت اصلی لاتاری آمریکا دریافت نخواهید کرد؛ اما شرکت کنندگانی که توسط ایران دی وی در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده‌اند، از این مزیت برخوردار هستند که نتایج لاتاری آن‌ها توسط ما بررسی خواهد شد و سپس از طریق پیام کوتاه و تماس به اطلاع آن ها خواهد رسید.

اسامی برندگان لاتاری در ایران چگونه قابل دسترسی است ؟

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آمار برندگان لاتاری از ایران است.

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط ایران دی وی

مشاوره برندگان لاتاری آمریکا

4 Comments

  1. آیدین گفت:

    با عرض سلام و‌خسته نباشید…سوالی داشتم از خدمتتون….هنگامی که برای مشاهده نتایج به سایت لاتاری مراجعه میکنم، با اینکه اطلاعاتم رو‌کامل و‌صحیح وارد میکنم(مطابق برگه ای که در پایان ثبت نام پرینت گرفته بودم)،ولی متاسفانه پیغام خطای the information entered is not valid مواجه میشوم…باید چیکار کنم؟لطفا راهنماییم کنید.

  2. باسلام ,
    ازراهنمایی هاوتذکراتتان تشکرمیکنم وپیشنهادی داشتم مبنی برهمه سفارشهاجهت تصحیح فرمها چراخودشمااین لطف ومحبت رونمیکنیدکه زحمت تکمیل و ارسال فرمهاروبه گردن بگیریدویک درآمدی نیزبرای سایت داشته باشید .
    بازم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 20 =