ویزای توریستی آمریکا
تفاوت ویزا با پاسپورت
12 نوامبر 2017
افراد مختلف در لاتاری
شرایط سنی لاتاری
6 جولای 2018

اعلام نتایج لاتاری گرین کارت ۲۰۲۰ ،، هر ساله در ماه MAY یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می افتد. این قرعه کشی کاملا شانسی و توسط کامپیوتر انجام میشود.

تعداد ویزا کمتر از تعداد برندگان لاتاری

تعداد ویزا مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا برای هر سال ۵۵۰۰۰ ویزا میباشد که تعداد ۵۰۰۰۰ ویزا در برنامه لاتاری گرین کارت بین متقاضیان توزیع میشود. به هر کشور حد اکثر ۷% از کل ویزاهای موجود اختصاص میابد. برخی کشور ها به این حد نمیرسند. اما ایران سالهاست که مجموع  ۷% را دریافت میکند. یعنی هر سال ۳۵۰۰ ویزا. اما تعداد برنده ها هرسال ۴۵۰۰ نفر میباشد. تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست.

محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام ۵۰۰۰۰ ویزا صادر شود و اگر کسی واجد الشرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت برای دریافت ویزا اول روی شماره کیس و دوم روی زمان ارسال فرمهای DS260 میباشد. هر کس که سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS260 اقدام کند نسبت به کیس سریعتر وقت سفارت دریافت میکند و به محض اتمام ۳۵۰۰ ویزا الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد.

نحوه اطلاع از وضعیت ثبت نام لاتاری و آموزش اعلام نتایج لاتاری

به آدرس dvlottery.state.gov/ESC بروید و بعد از زدن دکمه Continue  و سپس تکمیل فرم روی دکمه Submit کلیک کنید.

• در صورتی که با پیام Session time out مواجه شدید مجدد تلاش کنید

• در صورتی که با پیام Based on provided information the entry has not been selected for further process شما برنده این دوره نشده اید.

• در صورتی که در صفحه بعدی به شما شماره کیس ( Case No ) اختصاص داده شده بود که به شکل ۲۰۱۸AS000000 بود، شما برنده لاتاری هستید و شماره کیس شما مشخص میکند که شما چندمین فرد برنده شده در آسیا هستید.

• در صورتی که با پیام هایی نظیر The information entered is not valid مواجه شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است.

۱٫ شما اطلاعات را اشتباه وارد کرده اید. بین حرف O و عدد ۰ یا حرف I و عدد ۱  مراقب باشید که اشتباه نکنید.

۲٫ در این فرم شما فقط باید نام خانوادگی وارد کنید. از وارد کردن نام خودداری کنید.


توصیه ما به برندگان لاتاری

با توجه به اینکه تعداد کیس برنده نسبت به تعداد ویزا کمتر است به هیچ عنوان زمان را از دست ندهید و در اولین فرصت ممکن حتی روز تعطیل نسبت به تکمیل و ارسال فرم DS-260 اقدام کنید. ضمنا به خاطر بسپارید مهاجرت امریست حقوقی که از حساسیت های ویژه ای برخوردار است. در تکمیل فرم ها بسیار دقت کنید تا به خاطر اشتباهی بسیار کوچک شانس دریافت ویزا را از دست ندهید. در صورتی که نیازمند

نمونه فرم برنده شده

نمونه فرم برنده نشده

4 Comments

  1. آیدین گفت:

    با عرض سلام و‌خسته نباشید…سوالی داشتم از خدمتتون….هنگامی که برای مشاهده نتایج به سایت لاتاری مراجعه میکنم، با اینکه اطلاعاتم رو‌کامل و‌صحیح وارد میکنم(مطابق برگه ای که در پایان ثبت نام پرینت گرفته بودم)،ولی متاسفانه پیغام خطای the information entered is not valid مواجه میشوم…باید چیکار کنم؟لطفا راهنماییم کنید.

  2. باسلام ,
    ازراهنمایی هاوتذکراتتان تشکرمیکنم وپیشنهادی داشتم مبنی برهمه سفارشهاجهت تصحیح فرمها چراخودشمااین لطف ومحبت رونمیکنیدکه زحمت تکمیل و ارسال فرمهاروبه گردن بگیریدویک درآمدی نیزبرای سایت داشته باشید .
    بازم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =