شیوع کرونا مسبب ممنوعیت مهاجرت به آمریکا شد
26 آوریل 2020
هزینه های برنده لاتاری گرین کارت
9 می 2020

آپدیت ۷ اردیبهشت ۹۹

راهنمای گام به گام برندگان لاتاری

یازده گام مهم در اجرای پرونده یک برنده لاتاری وجود دارد که هر یک از آنها را در این مقاله بررسی میکنیم. هر مرحله باید به درستی و در زمان مناسب انجام شود وگرنه ممکن است خساراتی متوجه شما شود. خساراتی همچون از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های اضافی.

.

گام اول – براورد هزینه های برنده های لاتاری

هزینه های یک برنده لاتاری با ذکر جزئیات در زیر آمده است. دقت کنید که موارد ۶ و ۷ پس از صدور ویزای آمریکا قابل پرداخت است.

.

  • هزینه سفارت برای هر نفر ۳۳۰ دلار آمریکا
  • هزینه مدیکال برای هر نفر ۲۷۰ دلار آمریکا
  • هزینه واکسیناسیون برای هر نفر کمتر از یک میلیون تومان
  • هزینه ترجمه مدارک لاتاری حدود دو میلیون تومان برای خانواده
  • هزینه تور سفارتی بسته به فصل سفر از سه میلیون تومان به بالا برای هر نفر
  • هزینه صدور گرین کارت هر نفر ۲۲۰ دلار آمریکا
  • هزینه سفر به آمریکا – نرخ بلیط پرواز آمریکا از هشت میلیون تومان به بالا

.

گام دوم – معافیت از ابلاغ ترامپ

اگر شرایط معافیت از ابلاغ ریاست جمهوری ۹۶۴۵ یا PP9645 را دارید که به گام سوم بروید. اما اگر شرایط معافیت ندارید ابتدا برای ایجاد شرایط معافیت و دریافت معافیت برنامه ریزی کنید.

.

گام سوم – تکمیل فرم DS260

فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. بخش های مهم آن مربوط به اطلاعات فردی، اطلاعات خانواده، سابقه سفر، سابقه شغلی و تحصیلات و بخش امنیتی میباشد. در صورت اشتباه در تکمیل فرم DS-260 احتمال از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های سنگین را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 مراجعه کنید.

.

گام چهارم – ترجمه و ارسال مدارک به مرکز کنسولی کنتاکی

پس از تکمیل فرم DS-260 باید ترجمه مدارکتان را به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کنید. هر سال دستورالعمل متفاوتی در این رابطه داده شده و نمیتوان روند ثابتی را برای آن تعریف کرد.

.

گام پنجم – پیگیری ویزا بولتن

ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند.

.

گام ششم – انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی

واکسیناسیون در مراکز حلال احمر یا مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

.

گام هفتم – مراجعه به پزشک معتمد سفارت

بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و را ارائه واکسیناسیون و انجام آزمایشات پزشکی و عکس قفسه سینه یک پاکت ممهور از پزشک دریافت کنید و به سفارت ارائه کنید.

.

گام هشتم – ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت

در گام هشتم، یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ ۳۳۰ دلاری، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند.

.

گام نهم – پیکاپ پاسپورت

پس از اینکه افسر کنسولی شمارا به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به کارگزار سفارت ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از کارگزار دریافت کنید.

.

گام دهم – پرداخت هزینه گرین کارت

قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف ۱۰ الی ۲۰ روز گرین کارت دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

.

گام یازدهم – ورود به آمریکا

در صورتی که ویزای مهاجرتی دارید میتوانید بلیط یک طرفه به آمریکا تهیه کنید. به آمریکا خوش آمدید.

1 Comment

  1. سید جواد جغتایی گفت:

    ترامپ یک کثافت بیشرف است یک آدم هرزه شهوتران که با هنرپیشه های بدکاره مثل خودش مراوده دارد این نکبت کجا میتواند بعنوان رئیس یک کشور باشد بدبخت مردمی که باز این فرد بدکاره را رئیس کشور خود بدانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =